איך לבחור קסדה לאופניים

רוכב אופניים אשר חובש קסדה מגן על ראשו מפני פגיעה אפשרית אם ייפול מאופניו או ייפגע חלילה בתאונת דרכים.

הקסדה מקטינה בחמישים אחוז את הסיכון בעת פגיעת ראש ולכן חשוב שהקסדה תהיה תואמת לראשו של הרוכב במאה אחוז, וכך האפקט וההגנה יהיו מלאים.

רוכבי האופניים בישראל חשופים תמיד לפגיעה בתאונת דרכים בסיכון שהוא גבוה פי חמש מאלו הנוסעים במכוניות ולכן יש לנקוט משנה זהירות.

קסדות אופניים

איך לבחור קסדה לאופניים

בעת רכישת קסדה לאופניים יש לשים לב לכמה נקודות אקוטיות כמו התאמה מושלמת לראש ולרכישת קסדה אשר עומדת בתקן המחמיר שנקבע בישראל לאחר הרבה מאד מבחנים כמו מבחני ריסוק. התקן קובע אילו קסדות אכן מגינות על הראש ולכן מומלץ לרכוש רק אותן.

לקסדה לאופניים קיים גם תקן בטיחות אמריקאי או אירופאי אשר עומד בתקני הגנת הסביבה, הבטיחות והבריאות. חומרי הגלם האיכותיים אשר מהם בנויות הקסדות נשחק עם הזמן ותכיפות השימוש ולכן ההנחיה היא להחליף קסדה כל שנתיים או שלש שנים, גם אם בוצע בה שימוש מועט.

הקסדות מיוצרות על פי גודל הראש והן קיימות במידות נורמטיביות כמו לארג', מדיום או סמול. כאשר קונים קסדה לאופניים יש למדוד אותה ולוודא שהיא מונחת באופן מהודק על הראש כך שאין מקום לתזוזה של הראש ללא הגנה ושהיא מתאימה הן לגודלו והן להיקפו של הראש.

מיקומה הנכון של הקסדה יהיה צמוד לראש על ידי מתיחת רצועות הסנטר כך שלא תהיה כל תזוזה לכל כיוון.

החשיבות העליונה היא התאמה מרבית לכל אדם ורק לאחר מכן כשיודעים מהו הדגם הנכון אשר מונח כראוי ואינו מכביד על הראש, בוחרים צבע וצורה של הקסדה לילדים או למבוגרים.

לאור ההכרח במדידה, רוב הרוכבים רוכשים את הקסדות בחנויות המקצועיות המוכרות ציוד לרוכבי אופניים או באינטרנט, אך רק לאחר שמוודאים את המידה המתאימה בדיוק לראשו של כל רוכב.

קיימות גם קסדות ייעודיות אווירודינמיות אשר מותאמות לרוכבים הזקוקים לכך בדרכים שונות כדי ליצור התנגדות מול הרוח.

שימוש נכון בקסדה

ההנחיה היא חד משמעית לחבוש קסדה בכל נסיעה, גם אם מדובר בנסיעה קצרה בתוך הפארק. הסיכוי לנפילה הוא תמיד אפשרי לאו דווקא עקב רכיבה לא נכונה אלא עקב מהמורות בדרך או היתקלות של גורם אחר ברוכב.

הנושא הבטיחותי מושרש לילדים כבר מגיל צעיר והם מודעים לכך שחייבים להיות עם קסדה לאופניים בעת הרכיבה גם על קורקינט מכל סוג שהוא.

רוכבי האופניים הבוגרים יותר הנעים בכבישים מקפידים על כך באופן מלא, לאור הסיכונים הרבים האורבים להם בעת הרכיבה. לצערנו תאונות דרכים אשר בהן מעורבים רוכבי אופניים עלולה להיות פציעה קשה ואף קטלנית ולכן נושא חשיבותה הרבה של הקסדה ברור לכולם ואין וויתורים.

צור איתנו קשר עוד היום