כיצד לשמור על הקורקינט הממונע שלכם מפני תקלות?

רכשתם קורקינט ממונע? כך תשמרו עליו במצב מיטבי לאורך שנים

אין ספק שקורקינט הוא אחד מכלי התחבורה המפתיעים בפופולריות שלהם בישראל, כאשר דווקא בעיר הסואנת בארץ שהיא תל אביב, ניתן למצוא את ריכוז הרוכבים הגבוה ביותר. הקורקינט הממונע הפך כבר מזמן ממוצר נישה באופן יחסי המתאים, כביכול, לצעירים בלבד – לכלי רכב יעיל ושימושי ששכיח בקרב מבוגרים וצעירים כאחד. תיכוניסטים רוכבים עליו בדרך לתיכון וגם בני ארבעים פלוס בדרכם לעבודה, אך האידיליה הזו עלולה להסתיים במידה והקורקינט מתקלקל או ניזוק ולא תטפלו בו כראוי.

קורקינט ממונע ללא תקלות

כיצד הקורקינט הממונע שלכם עלול להתקלקל?

הסיבה הראשונה והעיקרית לקלקול של קורקינט חשמלי היא, למרבה הצער, תאונות דרכים. גם היתקלות פשוטה בעץ או בעמוד, עלולה להסב נזק רב לחלק מהקורקינט ולהפוך אותו לבלתי שמיש. טיפול בתקלה חיצונית שאיננה קשורה למנגנון ההפעלה של האופניים אלא למעטפת שלו, עשוי להיות פשוט למדי. אם הנזק הוא אכן חיצוני בלבד ומדובר בבעיה "קוסמטית" של הקורקינט, ייתכן שבכל זאת ניתן יהיה לרכוב על הקורקינט בבטחה, אך התיקון והשבת המראה היפה של הקורקינט תאלץ להמתין.

 

על תקלות בקורקינט שמונעות המשך רכיבה

ממש כמו במכונית רגילה, גם בקרב קורקינטים ממונעים עלולים להתרחש פנצ'רים. תקר בגלגל אכן אינו מאפשר את הרכיבה על הקורקינט באופן מיידי, אך הוא נחשב לנזק קל ותיקונו מהיר. יתרה מכך, לא תמיד יהיה צורך בהחלפת הצמיג כאשר יש תקר – לעיתים ניתן לטפל בבעיה באופן מקומי. עם זאת, מוטב שכן להחליף את הצמיג במידה שקיימת תקלה חמורה או שחלף זמן רב, כאשר מדובר בתקופת זמן של כשנה לערך, מאז החלפת הגלגלים האחרונה בקורקינט. תקלה נוספת שמונעת את המשך הרכיבה היא קלקול בסוללה, שלפתע איננה עובדת. לעיתים מדובר בסוללה שצריכה טעינה, כזו שאינה עומדת בעומס הנסיעה הדרוש לה מבחינתכם או סוללה חלשה מדי ומקולקלת. חשוב לפנות למקום אמין ומקצועי, שיאבחן באופן מדויק את הסיבה לכך שהקורקינט לא מצליח לנסוע. רק חברה מוסמכת לתיקון קורקינטים ואופניים חשמליים, תעניק לכם מידע מהימן ותטפל בצורה מסודרת ונכונה בבעיה הקיימת בכלי הרכב שברשותכם.

 

החלטתם לרכוש כלי חדש? כך תבחרו את הדגם המתאים

אם מעולם לא ניסיתם לרכב על קורקינט הפועל על חשמל, יש להניח שתוכלו להתנסות ברכיבה בסיוע של חברים שיש להם את כלי הרכב הזה. באופן כזה תוכלו לחוש על בשרכם את הרכיבה ותבינו אילו דרישות יש לכם מהקורקינט. בנוסף, בעת הרכישה תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי מן המוכרים בחנות, אשר ימליצו לכם על הדגם הספציפי שיענה על הציפיות שלכם ויתאים לכם במדויק. מלבד התקציב הפנוי שעומד לרשותכם, ישנם עוד שלל גורמים להעדפה של דגם מסוים על פני האחר, לכן חשוב להבין לעומק את עולם הרכיבה הזה ולבחור קורקינט שיוכל ללוות אתכם לרכיבה מהנה לאורך זמן.

צור איתנו קשר עוד היום